Jak pozbyć się wągrów?

Mikrodermabrazja w domu za pomocą odkurzacza do wągrów Pellis.

Czy czujesz frustracje w momencie, gdy widzisz w mediach społecznościowych, patrzące w prost Ciebie dziewczyny, które mają idealną gładką twarz? W większości przypadków to magia instagramowych filtrów oraz obróbki komputerowej. Natomiast w pozostałych zdjęciach są to efekty odpowiedniej pielęgnacji twarzy.

Wągry, czyli nieestetyczne czarne kropki, które pojawiają się najczęściej na brodzie, czole i nosie – to z biologicznego punktu widzenia nic, tylko nadmiar łoju zmieszany z martwymi komórkami naskórka. Na jakiej zasadzie to działa? Do skóry dostaje się powietrze. Następnie sebum, inaczej tłuszcz wydzielany przez skórę. Sebum staje się ciemniejsze i wtedy zaczynają pojawiać się czarne kropki.

Błędy w pielęgnacji skóry tłustej.

Wiemy już, że wągry i zaskórniki tworzą się z powodu zbyt dużego wydzielania sebum. Dużo osób próbuje rozwiązać ten problem za pomocą matowienia skóry. Najczęściej stosując kosmetyki, które zawierają alkohol, co jest błędem. Poprzez traktowanie skóry preparatami, które ją drażnią zaczyna się ona bronić i wydziela jeszcze większą ilość sebum. W dodatku alkohol narusza naturalną barierę ochronną skóry. W następstwie staje się ona podatna na dostanie się drobnoustrojów, co z kolei prowadzi do stanów zapalnych.

Jak pozbyć się zaskórników, dzięki odkurzaczu do wągrów Pellis?

W momencie, gdy oczyszczasz swoją skórę rano i wieczorem, powinnaś również zadbać o usunięcie martwych komórek naskórka. Świetni sprawdzi się do tego nasz odkurzacz do wągrów Pellis. Odkurzacz ten zawiera dedykowaną nakładkę z szarą końcówką, dzięki której możesz mechaniczne ścierać nadmiar zrogowaciałej skóry. Dzięki czemu przywracasz swojej skórze gładkość i odbudowujesz koloryt.

Dodatkowo odkurzacz do wągrów Pellis posiada specjalne końcówki (odkurzacze). Dzięki ów końcówkom urządzenie jest w stanie „wyssać” z cery wągry, niczym odkurzacz okruszki z podłogi. Bardzo ważne jest, aby przed zabiegiem zrobić sobie „parówkę” twarzy. Parówka twarzy zmiękczy skórę i będzie można łatwiej odkurzyć wągry. Jak zrobić taką parówkę? Wystarczy przystawić twarz nad gorącą parą np. z garnka. Dokładniej parówkę i jest zastosowanie opiszemy w kolejnym wpisie na blogu.

Dodaj komentarz